Aleksandr Tyvodar | Projekt Edda

6 października 2017

Aleksandr Tyvodar – artysta jubiler, malarz oraz rzeźbiarz, zafascynowany nurtem biotechnologii w sztuce obecnym w dziełach mistrza gatunku Hansa Rudolfa Gigera.

 

Swoją profesjonalną przygodę ze sztuką użytkową rozpoczął w pracowni swojego ojca, gdzie m.in. zajmował się renowacją unikatowych mebli. Praktykując pod wymagającym, rodzicielskim okiem werbalnie poznał wszystkie technologiczne procesy towarzyszące obróbce materiału, który szybko stał się jego twórczym wyzwaniem.

 

W trakcie pracy z drewnem, a zwłaszcza metalem odkrył, że właśnie w tym materiale może precyzyjnie realizować wszystkie swoje najśmielsze pomysły.

 

W konsekwencji pierwszym samodzielnym krokiem w dążeniu do artystycznej autonomii stała się jego prywatna pracownia jubilerska w Kijowie.

 

Bardzo starannie „oszlifował” tam swoją pasję, która w zamian wyznaczyła mu życiowy kierunek, a także określiła zawodowe priorytety.

 

Dzisiaj Aleksandr Tyvodar z powodzeniem wykorzystuje nabyte przez lata doświadczenie, wykorzystując w swoim dziele szlachetne materiały tj. złoto, srebro, platynę, perły i diamenty.

 

Aktualnie rezyduje i tworzy w Polsce eksponując swoją twórczość poprzez galerie internetowe jak również na egalitarnych festiwalach plastyczno-muzycznych jak np. Satyrblues, gdzie jego wyroby ciszą się dużym powodzeniem.

 

Autor: Victor Czura

 

Strona: www.tivodar.com

Facebook: facebook.com/tivodar oraz facebook.com/Svartalfheim

Instagram: instagram.com/alexander_tyvodar